Anasayfa / Krediler Bankalar / Çiftçi Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

Çiftçi Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

Çiftçi Kredisi Veren Bankalar ve Şartları, Tarım ve hayvancılık işleri uğraşan vatandaşlarımıza anlaşmalı bankalar faizsiz ve düşük faizli kredi avantajları sunabiliyor. Çiftçilik konusunda finansman ihtiyacınızı karşılamak amacı için projeniz karşılığında bankalardan kredi alabilirsiniz. Bankaların vermiş olduğu tarım kredisi dışında bakanlık tarafından verilen destek programlarından da yararlanabilirsiniz. Bu yazımızda sizin için çiftçi kredisi veren bankaları inceleyeceğiz.

Ziraat Bankası,

Vakıfbank,

Halkbank çiftçiye destek olmak için uygun faiz oranları üzerinden çiftçi kredisi verebiliyor. Bununla beraber özel bankalarda bu desteği sunabiliyor.

Çiftçi Kredisi Veren Bankalar

Tarım ve hayvancılık işi günümüzde de yaygın şekilde yapılıyor. Bu yüzden devlet tarafından verilen hibeler ve kamu bankalarının vermiş olduğu düşük faizli kredilerle desteklemeler devam ediyor. Devlet tarafından verilen destekler 2019 yılında da sürdürülüyor. Genç çiftçi hibe desteği koşullarını sağlayan çiftçilere 30 bin TL hibe veriliyor. Genç Çiftçi başvuruları yakın zamanda başladı. Son başvuru tarihi ise 31 Mayıs 2019 olarak açıklandı.

Çiftçilerin işletme sermayelerini karşılamaları için devlet destekleri ile beraber bankalar tarafından çiftçi kredisi veriliyor. Tarım işi ile uğraşıyorsanız özel kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Kredinin geri ödemesini hasat dönemlerine göre ayarlanır. Çiftçilere kredi veren bankalar;

Çiftçi Kredisi Veren Bankalar ve Şartları
Çiftçi Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası tarımla ve hayvancılık işi ile uğraşan vatandaşlarımıza birçok alanda düşük faizler ile kredi imkanı sunuyor. Ayrıca gübre, yem, ilaç gibi giderler için de farklı kredi imkanları sunan Ziraat Bankası Tarım Kredi Kooperatifleri ile işbirliği yaparak düşük faizli kredisi de veriyor. Başvurular ise 31 Aralık 2020 tarihine kadar devam ediyor.

Şekerbank

Şekerbank çiftçilere özel 60 ay vadeli kredi veren bankalardan bir tanesidir. Çiftçiler ödemelerde zorlanmasınlar diye hasat dönemlerinde de ödeme kolaylığı sunuluyor. Bununla beraber çiftçiler ayrı yerlerde olan tarlalarını birleştirmeleri için tarla büyütme kredisi de veriyor. Tarımsal alanlarda faaliyet gösteren çiftçilerin ihtiyaç duydukları bahçe ve tarla gibi gayrimenkullerin satın alımlarında da eksper değerinin yüzde 75’ine kadar banka kredi veriyor. ÇKS Belgesi çiftçilere de tarım faaliyetlerinde ihtiyaçları olan gübre, tohum ya da mazot gibi ihtiyaçlarına da kredi imkanı sunuluyor.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Ehliyet Yenileme - Güncel

Vakıfbank

Vakıfbank’tan çiftçiye destek kredileri veren diğer bir bankadır. Banka çiftçilere özel hasat ödemeli kredi imkanı veriyor. Başvuru yapan çiftçiler banka üzerinden kredisini kolayca alabilirsiniz. Tarım ve hayvancılık için büyük destek sunan banka farklı alanlarda kredileri çiftçilerle bir araya getiriyor. Tarım kredisi sayesinde;

Ödemeler hasat zamanında yapılır.

Çiftçinin faaliyet gösterdiği konuya göre kredi verilir.

İşlerini büyütmek isteyen çiftçilerin kredi talepleri değerlendirilir.

Çiftçilerin ihtiyaç duydukları tohum, gübre ve yem gibi malzemeler için finansman desteği sunulur.

Ayrıca arazi ve tarımsal ekipman alımlarında da uzun vadeli kredi sağlanır.

Çiftçilere özel olarak sunulan kartlar sayesinde nakdi ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz. VakıfBank Tarım Kart üzerinden anlaşmalı bayilerden 6 aya varan faizsiz işlemlerden yararlanabilirsiniz. Tarım Kredili Bankomat sayesinde çiftçiler ihtiyaçlarına kolayca çözüm bulabiliyor.

Garanti Bankası

Garanti Bankası da çiftçilere ve tarıma destek bankalar arasında yer alıyor. Banka tarım kredisi içerisinde yılda bir kere ödemeli 12 aydan 60 aya kadar kredi imkanı sunuyor. Tarım sektöründe hizmet veren bankadan çiftçiliğin bütün aşamalarındaki ihtiyacınız olan finansmanı kolayca temin edebilirsiniz.

Akbank

Akbank çiftçiye destek kredisi kapsamında senede bir kere hasat ödemeli kredi veriyor. Kredilerin ödeme tutarları çiftçilerin hasat dönemlerindeki kazançlarına göre belirleniyor.

TEB

TEB çiftçilik işinde faaliyet gösteren kişilere işletme, yatırım ve girişimci kredileri veriyor.

Denizbank

Tarım işlerinde yetersiz sermayeden dolayı işletmenizin ihtiyaçlarını gideremiyorsanız Denizbank tarafından verilen çiftçi kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Denizbank sunmuş olduğu tarım kredisi ile beraber Kredili Mevduat Hesabı hizmetiyle fatura ödemelerinizde de kolaylıklar sunuyor. Bu kredi türü yılda bir kere ödemeli olarak ayarlanmıştır.

Yazımıza oy verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Konut Kredisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Kredi Çekmeden Nasıl Araba Alınır

Kredi Çekmeden Nasıl Araba Alınır, Belirli bir birikime sahip olmadan araba alabilmenin tek yöntemi banka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | uygun kredi | finansbank internet bankacılığı
akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi