Anasayfa / Krediler Bankalar / Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik Kredisi Veren Bankalar, Yeni aile kurmak için adım atan genç çiftlere bir destek de bankalardan geliyor. Diğer kredi çeşitlerine göre daha avantajlı ve kredi faiz oranları daha düşük olması son zamanlarda yeni evlenen çiftler tarafından en çok aranan evlilik kredisi veren bankalar çok aranmaya başlamıştır.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Yeni bir aile kurmak için adım atan gençler düğün masrafı, düğün salonuydu , çeyizdi derken evliliklerinin mutluluğu bir kenara stresten mutluluklarını yaşayamıyorlar. Evlenecek kişilerin birikimi yada onlara finansal yoldan destek verecek akraba yada yakın birisi yoksa kişiler hemen bankaların evlilik kredisi veren bankaların kampanyalarını takibe alıyorlar. Yeni evlenen çiftlere bu desteği hükümet de destekliyor.

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı da yaşları gelmiş evlenemeyen kişileri teşvik için desteğini vermekten çekinmiyor. Bunuda kamuya bağlı bankalarca evlilik kredisi kapsamında verdikleri ana parayı taksitli bir şekilde alınması için desteğini bırakmıyor. Bankaların verdiği evlilik kredisi için gerekli evraklar aslında bankaların verildiği diğer kredilerle hiç bir farklı bulunmamaktadır. Gelir belgesi ve nüfus cüzdanı ile çok kolay bir şekilde bankaların verdiği evlilik kredisini çok kolay bir şekilde alabilirler. Tabi bu kredi için bankalarında araştırdığı bir nokta var bunu sizlerinde bileceği gibi kredi notu herkesinde bildiği üzere bankaların kredi vereceği zaman müşterilerinde baktıkları ilk şey kişilerin kredi notları bu kredi notunun neden bu kadar önemli olduğu aşikar bankanın verdiği parayı garanti almak istemesi sonucu müşterilerini bu yüzden bu kadar araştırıyor.

Devletin evlenecek çiftlere sunduğu bu evlilik kredisi koşulları  ve imkanlarıyla diğerlerinden daha farklıdır. Bu konuda bankaların emin olması gereken tek konu kişilerin bu krediyi evlenecekleri için aldıklarını kesin olarak bilmedi ve krediyi alacak kişilerin 18 ile 24 yaşları arasında olması gerekiyor. Bu konuda bilinmesi gereken en önemli nokta şu kişilerin aldıkları meblağı ödemelerdir. Yanı burada faiz evlilik kredisi sistemi için işlememektedir.

Bu tür kredilerde diğer bir önemli nokta ise evlenecek olan çiftlerin aldıkları paraları 1 sende sonra ödeme şanslarının olmasıdır ve kredi tutarlarının 10 bine kadar yüklenebilecegini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Beraberliklerini evlilikle sonlandırmak isteyen isteyen çiftler. Evlilik Kredisi bir kurtarıcı olarak görüyorlar devletinde destek verdiği bu sistem için ilk yapmaları gereken krediyi hangi bankadan almak istediklerine karar vermek olacaktır. Bizim sizlerin için önerebileceğimiz banka kendi çalıştığınız bankadan bu krediyi almak istemeniz en mantıklı olanıdır. Seçiminizi yaptıktan sonra krediyi çekeceğiniz bankaya;

  • nüfus cüzdanı
  • gelir belgesi
  • maaş bodrusu
  • vergi levhası ( iş yeri sahipleri için)
  • evlilik için yaptıkları harcamaların krediyi alacakları bankaya belgelemeleri gerekmektedir.

Yukarı da vermiş olduğumuz belgeleri bir araya getirerek evlilik kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ancak her bankanın kendine göre prosedürü var buda her banka başvurularını farklı şekilde alabiliyorlar mesela bazı bankalar SMS , internet bankacılığı veya müşteri hizmetlerini arayarak evlilik kredisine başvurusunda bulunabilirler. Ayrıca bu konu ilgili eklememiz gereken bir diğer konuda daha önce yazımızda da bahsettiğimiz gibi kişilerin 18 ile 24 yaşları arasında olmalarıdır.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Banka Kredisi Almak İçin Hangi Kriterler Gereklidir?
Evlilik Kredisi Veren Bankalar
Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik ve Düğün Kredisi Veren Bankalar

Evlilik Kredisi ile ilgili gerekli şartları sağladığınız takdirde istenilen bankalar evlilik kredisi alabilirsiniz. Evlilik planı yapan gençler için sunulan bu kredi şartları her banka için değişik kurallar içerir. Bu kredi türüne bir ihtiyaç kredisi de diyebiliriz bu kredi genellikle evlilik aşamasında sıkıntı çeken bireyler için düzenlenmiş bir kredi türüdür.

Evlilik kredisi veren banklar bu kredinin geri ödeme süresi en fazla 4 yılla sınırlandırılmaktadır. Hem özel bankalar hemde kamuya bağlı bankalar tarafından verilen evlilik kredisi bazı bankalar tarafından en fazla 36 ay taksit yapılmaktadır. Evlilik Kredisi Veren Bankalar arasında kredi faiz oranları her banka için farklı oranlar uygulanmaktadır. Bu neden evlilik öncesi en uygun krediyi bulabilmek için aşağıda ki listeden kendinize uygun krediyi bulabilirsiniz.

Garanti Bankası Evlilik Kredisi

Garanti bankası evlilik kredisi için verdiği evlilik kredisi için 48 aya varan taksitler yapmaktadır. Ayrıca bu krediyi evliliğini ilk 3 ayı ödemek istemiyorsanız bu uygulamadan da yararlanabilirsiniz.Garanti Bankası evlilik kredisiiçin 1.000 TL ile  25.000 TL arasındaki krediler için %1.59, 25.001 TL ile 50.000 TL arasındaki kredilere  yüzde 1.49 ve son olarak da 50.001 TL ile 75.000 TL’ye yüzde 1.39 faiz uygulanmaktadır.

İş Bankası Evlilik Kredisi

İş bankası evlilik kredisi çekebilmeniz için sizlere bu kredi için başvuru için 7 farklı yol sunmaktadır.

Bunlar; iş bankası mobil uygulaması, SMS hizmeti, internet bankacılığı, bankanın bütün şubelerinden, internet şubesi, müşteri hizmetleri ve iş bankası bankamatiklerinden başvuru yapabilirsiniz. İş Bankası evlilik kredisi faiz oranları, çekilmek istenen tutara bağlı olarak % 1.36’dan başlamaktadır.

Vakıfbank Evlilik Kredisi

Vâkıf bankasından aldığınız kredileri isterseniz aylık isterseniz 3 ayda bir ödeyebilirsiniz. Vakıfbank evlilik kredisi 3 ile 48 ay arasında taksit seçeneği sunmaktadır. Taksit seçeneğine göre değişen oranlar %1,35 oran ile sunulmaktadır. Vakıfbank her zaman evlenenlerin yanında olduğu gibi yeni evli çiftlerin altınlarını ve nakit paralarını değerlendirmek için yüksek faiz oranları ile paralarını değerlendirmelerini sağlıyor. Vakıfbank vadeli mevduat hesabı ile yastık altındaki paralarınızı yüksek faiz oranları ile değerlendirebilirsiniz.

Halkbank Evlilik Kredisi

Evlilik masrafların fazla tutmaz 30 000 Tl’yi geçmez diyorsanız halk bankası evlilik kredisi size en uygun kredidir çünkü Halk bankası 30000 Tl’yi 48 ay vadeli ile evlilik yapan çiftlerimize sunuyor. Ayrıca halk bankası evlilik kredisi kullanan çiftlere hayat sigortasıda yapılmaktadır. Ve faiz oranları %1.33 ile % 1.40 arasında değişim göstermektedir.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar sayfası 04/12/2020 2:22:59 tarihinde 7092 numarası ile oluşturulmuştur.

Bir önceki yazımız olan En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Dask Prim Hesaplama İşlemleri

Zorunlu deprem sigortasının primleri bazı kurallara göre hesaplanır. Sigortanın primleri hesaplandığında, olası deprem sonrası alınabilecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | uygun kredi | finansbank internet bankacılığı
akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi | dask sigotası