Anasayfa / Krediler Bankalar / Geliri Olmayanlar Kredi Kartı Alabilir Mi?

Geliri Olmayanlar Kredi Kartı Alabilir Mi?

Geliri Olmayanlar Kredi Kartı Alabilir Mi?, Günümüzde harcamaların artması kredi kartına olan gereksinimi daha fazla arttırmıştır. Kredi kartı insanlar tarafından kurtarıcı olarak gözükse bile doğru kullanılmadığı zaman sizleri büyük bir borca sokabilmektedir. Borçların zamanla artmasıgelir dengesini de tamamen bozabilmektedir. Ülkemizin en büyük sorunları arasında yer alan kredi kartı borçları üzerine farklı düzenlemeler uygulanır. Yine de uygulamaların çoğu yetersiz olabilmektedir. Kredi kartı kullanımı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Yakın zamanda internet üzerinden pek çok kişi geliri olmayanlar kredi kartı alabilir mi?sorusunu araştırmaktadır.24

Günümüzde pek çok farklı gelir endeksli insanlara kredi kartı verebilmektedir. Gelir durumu dengeli olmayanlara düşük limitli kartlar verilmektedir. Yine de bu kartlar doğru şekilde kullanılmadığı zaman başınızı ağrıtabilmektedir.

Kredi Kartı Başvuruları

Yeni düzenlemeler ile beraber geliri olmayan insanlar kredi kartı başvurularında olumlu sonuç alabilmektedir. Fakat bu kartlar üzerinde belirli limitler yer almaktadır. Kredi kartı başvurusunda bulunduğunuz zaman sizlerden gelirinizi kanıtlamanız için belge istenir. Bu belge sayesinde farklı oranlarda limit hesaplarına sahip kartlara başvuru gerçekleştirebilirsiniz. İşiniz olmaması durumunda kredi kartı başvurunuzu yapacağınız zaman bu belge son derece önemlidir. Aksi halde kredi kartı başvurularınız olumsuz sonuçlanmaktadır.

Başvurunuzun limit dereceleri de bu belgeler göre verilmektedir. İşsiz olduğunuz zaman kredi kartı genel olarak olumsuz sonuçlanmaktadır. Bunun nedeni ise elinizde gelir belgenizin olmamasıdır. Öğrenciler ise belirli limitleri bulunan kredi kartlarını kullanabilmektedir. Bu kartın limiti oranları ise 300 lira şeklinde dengelenmiştir. Düzenli şekilde ödemesini yapan öğrencilere ise daha yüksek limitlerde kredi kartları verilmektedir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Vergi Borcu Nedeniyle Banka Hesabıma Bloke Geldi

Gelirim Olmadan Kredi Kartı Nasıl Alabilirim?

Geliriniz bulunmuyorsa kredi kartı almak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerim arasında teminat göstererek kart çıkarma uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamayı yaparken sahip olduğunuz mevduat hesabınız üzerinde yer alayı parayı güvence göstererek kredi kartı alabilirsiniz. İkinci yöntem ise kefil yöntemidir. Kefil göstererek te kredi kartı çıkartabilirsiniz.

Geliri Olmayanlar Kredi Kartı Alabilir Mi?
Geliri Olmayanlar Kredi Kartı Alabilir Mi?

Diğer bir yöntem ise aile bireylerinden birinin sahip olduğu kredi kartından faydalanarak sizde kendinize ek kart çıkartabilirsiniz. Ortak hesap üzerinden size ek bir kart çıkartılabilir ve bu karttan yararlanabilirsiniz. Bu kredi kartının kullanılması için bütün izinlerin alınması gerekir.

Sigortasız İşçiler Kredi Kartı Alabilir Mi?

Bazı bankalar sigorta değerlerine bakmadan gelir belgesine göre sigortasız kredi kartı başvurusu alabilmektedir. Sigortasız şekilde çalışan kişilerin gelir belgeleri yer almamaktadır. Sigortasız şekilde çalıştığınız zaman çalıştığınız yer sizde maaş yazısı düzenlemektedir. Maaş yazısı içerisinde almış olduğunuz ücret seviyesini gösteren belge yer almaktadır. Bu belgeyi kullanarak bankalara kredi veya kredi kartı başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Bu belgeler sayesinde kredi kartı için olumlu sonuç alabilirsiniz. Gelir belgesi olmadan kredi kartı başvurusu için size anlattığımız yöntemleri uygulayarak bu hizmetten kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Yazımıza oy verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan İşsizlik Sigortası Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Kredi Çekmeden Nasıl Araba Alınır

Kredi Çekmeden Nasıl Araba Alınır, Belirli bir birikime sahip olmadan araba alabilmenin tek yöntemi banka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | uygun kredi | finansbank internet bankacılığı
akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi