Anasayfa / Krediler Bankalar / Kredi Başvurum İptal Edildi Ne Yapmalıyım?

Kredi Başvurum İptal Edildi Ne Yapmalıyım?

Kredi Başvurum İptal Edildi Ne Yapmalıyım?, Bankalardan talep edilen kredi veya kredi kartlarında başvuru sonucunun olumsuz sonuçlanması beklenen bir durumdur. Bazen eksik bir evrak bazen geçmişte yapılmış hatalar bizi ihtiyacımız olan krediden mahrum edebilir. Bunun için bankaların kredi kullandırma şartlarını kredi başvurusunda bulunmadan önce çok iyi analiz etmek gerekir. Çünkü kredi başvurumuzun olumsuz sonuçlandığı durumlarda kredi notumuz düşürülecektir. Kredi iptalini gerektiren nedeni başvuru yaptığımız bankadan öğrenebilir ve bu sorunu ortadan kaldırabiliriz.

Kredi Başvurusunda Dikkat edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kredi başvurusunda en önemli husus bankanın sağladığı faiz oranı, vade ve kredi miktarından ziyade bu krediyi kullandığımız taktirde bu krediyi bütçemizin karşılayıp karşılayamayacağıdır. Bu hususu değerlendirerek yapılan kredi kullanımlarında daha az sorunla karşılaşılmaktadır.

Dosya masrafı ve ek ücretlerin sonradan başımızı ağrıtmasına izin vermemeli iş işten geçtikten sonra değil kredi kullanmadan önce bu giderler hakkında kredi kullanılacak bankadan detaylı bili almalıyız.

Kredi başvurusunun ödeme durumunun gelirin üzerinde olmamasına dikkat edilmelidir. ‘Kredi başvurum nedenolumsuz sonuçlandı’ diye düşünüyorsanız ya mevcut kredi borçları ya da gelirin borçları karşılamaması nedeniyle kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanmıştır.

Kredi Başvurum İptal Edildi Ne Yapmalıyım?
Kredi Başvurum İptal Edildi Ne Yapmalıyım?

Kredi Başvurusunun Olumsuz Sonuçlanmasının Nedenleri

Kredi başvurumuzun kabul edilmemesinin birçok nedeni olabilir. Kredi sicil notumuzun düşük olması kredi almamızı engeller.

Göz ardı edilen basit bir evrak kredi başvurusunun iptaline sebep olabilir.

Aynı anda birden çok bankaya kredi başvurusu yapmak başvuru sahibini riskli bir kategoriye sokmaktadır.

Kredi başvurularında sıkça göz ardı edilen diğer bir husus ise kredi kartı borçlarıdır. Ödenmemiş kredi kartı borçları da kredi başvurusunun olumsuz sonuçlanmasının nedenidir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Ziraat Bankası Taşıt kredisi Faiz Oranları

Kredi Başvurusunun Olumsuz Sonuçlanmaması İçin Çözüm Önerileri

Düzenli ödemeler yaparak ve borçlarımızı kapatarak yasal takipten kurtulmalıyız. Kredi sicil notumuz kara listede ve banka takibinde notumuzu yükseltecek tasarruflarda bulunmalıyız.

Kredi talebinde bulunurken tüm evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde bankaya teslim ettiğimizden emin olmalıyız.

Fırsatları en uygun bankayı belirlendikten sonra bankalar arasında sıra ile başvuruda bulunmak riskleri azaltacaktır.

Kredi başvurusunda bulunurken başvuru yaptığımız bankaya ya da başka bankalara ödenmemiş kredi kartı borcumuzun bulunmaması kredi başvurusunun olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Kredi Başvurum İptal Edildi Ne Yapmalıyım? sayfası 04/12/2020 2:37:26 tarihinde 86521 numarası ile oluşturulmuştur.

Bir önceki yazımız olan Sicili Bozuk Olanlara Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Dask Prim Hesaplama İşlemleri

Zorunlu deprem sigortasının primleri bazı kurallara göre hesaplanır. Sigortanın primleri hesaplandığında, olası deprem sonrası alınabilecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | uygun kredi | finansbank internet bankacılığı
akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi | dask sigotası