Anasayfa / Krediler Bankalar / Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama (Cep telefonu ile kredi notu sorgulama)

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama (Cep telefonu ile kredi notu sorgulama)

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama, Öncelikle sizlere kredi  notu nedir? Ne işe yarar ? Hakkında biraz bilgi verelim. Kredi notu daha önceki banka alışverişleriniz alakalı bir sıralamadir daha önceden bankadan kredi çekip ödemediyseniz veya taksitleriniz geciktirip mahkemelik olduysanız kredi kayıt burosuncu kara listeye veya kırmızı çizgi çekilir yani demek oluyor ki sizin siciliniz bozuk kredi alamazsınız veya çok zor şartlarda kredi alabilirsiniz. Ülkemizde findexs şirketi bu kredi notu sırasını düzenlemiş ve kredi notunuzu bilgilendirmeye yarayan bir birimdir. Bizlerin sizlere tavsiye kredi notunuzu öğrenmeden bankalara gidip boşu boşuna zaman ve emek harcayarak kredi alamaya uğraşmayınız. Kredi notunuzu öğrenip o şekilde kredi almak için başvuru yapmanız en mantıklı yoldur. Findexs’in yani sıra bir çok banka ücretsiz kredi notu sorgulama hizmeti vermektedir.

Kredi notumu nasıl öğrenirim

Kredini notunuzu tüm operatörlerden kısa mesaj yoluyla ucretsiz olarak öğrenebilirsiniz yada cep telefonu veya beyaz eşya satan işyerlerine gidip kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz ucretsiz olarak bir cep telefonu veya farklı bir cihaz için kredi kullanmak istiyorum derseniz hemen kredi notunuza bakacaklardır. Bu şekilde kredi notunuzu öğrenmiş olacaksınız ayrıca bunlarında dışında Akbank’ın kredi notu sorgulama hizmetinden de yararlanabilirsiniz linkine tıklayarak bütün raporları mail adresinize gelecektir. Bu uygulama normal olarak findexs sitesinde yada müşteri hizmetlerinden yaptığınız sorgulamada 9 TL ücret alınırken söylediğimiz şekilde ücretsiz olarak kredi notu öğrenebilirsiniz.

Cep telefonundan kredi notu sorgulama

Cep telefonlarından kredi notu sorgulamada söyle oluyor herhangi bir operatör olduğunuz fark etmiyor Türkcell,avea veya vodefone olduğu fark etmiyor bütün operatörlerden cep telefonunuzun mesaj bölümünden tc kimlik numarası boşluk doğum yılınız olarak şekilde 11 12 mesaj atarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bu operatörlerden yapmış olduğunuz kredi notu sorgulama işlem ücreti 9 TL ‘dir. Ayrıca kullanmış olduğunuz banka uygulamasından veya müşterisi olduğunuz bankaların mobil uygulamalarından kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi (Faiz Oranları ve Hesaplaması )
Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama (Cep telefonu ile kredi notu sorgulama)
Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama (Cep telefonu ile kredi notu sorgulama)

Bankalar üzerinden kredi notu sorgulama

Ziraat Bankası kredi notu sorgulama

işlemi ziraat bankası şubelerinde ve ziraat bankası mobil uygulamasından sorgulayabilirsiniz. Ziraat Bankası mobil uygulamasına girip durumunu izle butonundan KKB raporunu isteyebilirsiniz bu rapor için sizde 8 TL ücret kesilecektir.

Akbank mobil kredi notu sorgulama

Akbank şubelerinden veya akbank mobil uygulaması olan akbank direktden kredi notu sorgulama yapabilir ve kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Akbank direkten yatırım islemlerine tıklayıp findexs’e birlikte öğren butonuna tıklayarak kredi notunuzu mail adresinize gönderebilirsiniz bu işlem ücreti 8 TL olarak hesabınıza yansıyacaktır.

Garanti bankası kredi notu sorgulama

Yulara bahsettiğim bankalar gibi aynı şekilde garanti bankasından da kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Garanti şube ve iş yerlerinden ayrıca garanti mobil uygulamasından kredi notunuzu 8 tl karşılığında sorgulayabilirsiniz. Kredi notu sorgulama garanti bankası müşterileri için daha avantajlıdır.

Kredi risk raporu nedir?

Kredi risk raporunu şöyle açıklayabilirim kredi notunuzu öğrenmek için sorguladınız ve size 12 sayfalık bir rapor gelecektir. Buna kredi risk raporu denir. Kredi risk raporunuz şu şekilde kısımlara ayrılmıştır.

Tabloda da gördünüz gibi risk durumu olarak 5’e ayrılmıştır.

  • En riskli
  • Orta riskli
  • Az riskli
  • Iyi
  • Çok iyi

Bu şekilde verilmiştir tabloda gördüğünüz 1022 ise sorgulayan kisinin kredi notudur ve bu kişi orta riskli durumdadır şuan kredi alması tehlikeli olarak görünür ve bankalardan kredi alması çok güçtür.

Ayrıca ilginizi çekebileceği için paylaşmak istiyorum sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama (Cep telefonu ile kredi notu sorgulama) sayfası 04/12/2020 2:29:58 tarihinde 5553 numarası ile oluşturulmuştur.

Bir önceki yazımız olan Akbank Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Dask Prim Hesaplama İşlemleri

Zorunlu deprem sigortasının primleri bazı kurallara göre hesaplanır. Sigortanın primleri hesaplandığında, olası deprem sonrası alınabilecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | uygun kredi | finansbank internet bankacılığı
akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi | dask sigotası