Anasayfa / Krediler Bankalar / Vergi Borcu Nedeniyle Banka Hesabıma Bloke Geldi

Vergi Borcu Nedeniyle Banka Hesabıma Bloke Geldi

Vergi Borcu Nedeniyle Banka Hesabıma Bloke Geldi, Bazı anlarda hiç beklemediğiniz bir anda hesabınıza bloke konulabilir ve kartınız aktif durumdan çıkartılabilir. Vergi borcu yüzünden kaç tane hesabınız varsa devlet tarafından kartlarınıza bloke koyar ve içerideki paranıza da el konulur. Eğer ki hesabınızda borcunuzu ödeyecek miktarda paranız varsa borcunuz kadarı hesabınızdan devlet tarafından temin edilir. Vergi borcu nedeniyle banka hesabıma bloke geldi, çoğunlukla üniversite yıllarında alınan KYK borçları yüzünden hemen hemen %90’nımızın başına gelmiştir. Üniversiteyi bitirdikten sonra iş bulma konusunda şanslı olmayanlardansanız vergi borcu nedeniyle banka hesabıma bloke geldi cümlesi ağzınızdan çıkmıştır.

Bloke Hangi Durumlarda Konulur?

Uzun zaman ödeyemediğiniz borcunuz (KYK borcu gibi) yüzünden devlet dairelerinden bankaya gönderilen resmi bir yazıyla hesabınıza bloke konulur. Peki, bu durumu nasıl öğrenebilirsiniz? Alışveriş yaparken ya da ATM den para çekme işlemi yapmak isterken kartınızın kullanılamadığını ve kartınıza bloke konulduğu gibi uyarı alırsınız. Böyle bir durumda hemen ilgi en yakın banka şubenize gidip kartınıza hangi kurum tarafından bloke konulduğunu öğrenmelisiniz. Genellikle kartlara vergi borçlarının uzun bir süre ödenmemesi durumunda önce takip süreci ardından tarafınıza dilekçe gönderilebilir ya da bunların hiç biri yapılmadan (tarafınıza haber verilmeden) da direk olarak kartınıza bloke konulabilir.

Vergi Borcu Nedeniyle Banka Hesabıma Bloke Geldi
Vergi Borcu Nedeniyle Banka Hesabıma Bloke Geldi

Bloke Nasıl Kaldırılır?

Vergi dairesine gidip öncelikle görüşme yapıp anlaşma taraftarı olmanız gerekmektedir. Maddi açıdan durumunuz yoksa vergi dairesi borcunuzun bir miktarını peşin yatırmanızı kalan borcunuzu da taksitlendirmenizi isteyecektir. Üzerinize kayıtlı araba, ev gibi mülkünüz varsa ve borcunuzu ödememek için direnirseniz borcunuzu karşılayacak kadar mülkünüze el konulup satışa çıkartılır.

Çalışıyorsanız borcunuzun bir kısmını da peşin yatıramıyor ve yapılandırma hususunda bir anlaşmaya gidemiyorsanız maaşınızın %25’ ine devlet tarafından el konulur ve borcunuz tahsis edilir ve vergi dairesi borçlu hesabınıza her ay sizin adınıza ödemeniz gerçekleştirilir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  QNB Finansbank Müşteri Hizmetlerine Bağlanma

Vergi daireleri böyle durumlarda vatandaşlarına ödeme kolaylığı sunmak için yapılandırma kanunu çıkartabilir. Yıllarca ödeyemediğiniz borcunuzu yapılandırmayla peşin ödemek isterseniz de size sadece ana paranız olan meblağ tutarını tahsis edeceğini ve faizlerin peşin ödemeniz hususunda silineceği gibi avantajlar sunmaktadır.

Yazımıza oy verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Ve Kara Liste Arasındaki Fark Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Kredi Çekmeden Nasıl Araba Alınır

Kredi Çekmeden Nasıl Araba Alınır, Belirli bir birikime sahip olmadan araba alabilmenin tek yöntemi banka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
banka şubeleri | gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | Arapça Sözlük | arapça türkçe çeviri | uygun kredi | finansbank internet bankacılığı
akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi